Jak naprawić przeciekający dach?

Dlaczego dach przecieka?

Przeciekający dach może mieć wiele przyczyn. Wiele zależy od tego, kiedy był on montowany i w jaki sposób. Przeciekający dach to problem, który dotyka najczęściej stare budynki.

Kiedy mamy nowy budynek i przecieka w nim dach, prawdopodobnie jest to niepoprawnie wykonana obróbka przy kominie.  

Przeciekający dach może także pojawiać się przy źle uszczelnionych oknach i wyłazach, ale także przy łączeniach blachodachówki.

Jak naprawić dach, jak naprawić dziurawy dach, jak naprawić przeciekający dach, przeciekający dach, praca na wysokościach, dach, roof, root repairing, naprawa, deszcz, ulewa

Jak naprawić przeciekający dach?

Krok 1: Zlokalizuj źródło problemu

Przeciekający dach nie zawsze przecieka w tym miejscu, w którym ściany i sufit są mokre. Dodatkowo nieszczelny dach może także objawiać się pleśnią na suficie.

Aby zlokalizować problem trzeba wybrać się na poddasze i przyjrzeć się połączeniom połaci, załamaniom, a także obróbkom kominów, lukarn czy okien połaciowych. Bardzo często przecieki pojawiają się w wyniku uszkodzenia folii dachowej i pojawia się efekt zawilgocenia.

Krok 2: Przygotowanie podłoża

Zanim weźmiemy się za naprawdę naszego dachu, musimy odpowiednio przygotować i oczyścić podłoże. Podłoże powinno być wolne od mrozu, nośne i bez zabrudzeń. Większe ubytki w podłożach mineralnych trzeba wypełnić zaprawą uszczelniającą, a nasiąkliwe powierzchnie należy zagruntować. Podłoża pokryte smołą lub pakiem smołowym powinny być usunięte mechanicznie do warstwy nośnej.

Trzeba też pamiętać, aby nie wchodzić na dach, kiedy pada deszcz. Takie prace wykonuje się na suchym podłożu, minimalizując ryzyko wypadku.

Przeciekający dach, pleśń, mokry sufit, jak naprawić dach, jak naprawić przeciekający dach, zalany sufit

Krok 3: Aplikacja masy naprawczej

Renowacja dachu, który jest nieszczelny, polega na aplikacji specjalnych mas naprawczych. Takie rozwiązania stosuje się praktycznie dla każdego rodzaju pokrycia dachowego.

Kiedy mamy już wszystko przygotowane i oczyszczone nakładamy środek uszczelniający np. masę bitumiczną do napraw dekarskich. Dziurawy i przeciekający dach, po nałożeniu masy bitumicznej staje się odporny na wilgoć i wodę. Należy jednak pamiętać, aby masę bitumiczną nakładać tylko wtedy, kiedy sprzyjają temu warunki atmosferyczne.

Przegląd dachu należy robić przynajmniej raz w roku, najlepiej po okresie letnim. 

https://newaydoors.com/5-powodow-aby-wybrac-drzwi-neway-2bezpieczenstwo/

https://newaydoors.com/drzwi-zewnetrzne-otwierane-na-zewnatrz-czy-do-srodka/