W grudniu większość z nas myśli bardziej o przygotowaniach do świąt niż o pielęgnacji ogrodu. Jednak warto zajrzeć do naszych roślin i sprawdzić, jak radzą sobie z niskimi temperaturami i śniegiem.
Jeżeli wcześniej nie zajęliśmy się przygotowaniem narzędzi na nowy sezon warto zrobić to teraz. Narzędzia powinny być oczyszczone i zakonserwowane, po to, aby mogły nam służyć jak najdłużej.
Kiedy mamy jeszcze chwile, zanim śnieg spadnie na dobre, możemy sprzątnąć resztki liści, a także stare owoce, które spadły z drzew.
Jeżeli mamy ogród owocowy warto zerknąć do naszych przechowywanych owoców. Te, które są już dojrzałe należy zabrać do domu do spożycia, a te, które zaczynają gnić trzeba niestety wyrzucić. W pomieszczeniu, w którym przechowujemy nasze owoce powinna panować temperatura delikatnie powyżej 0 i duża wilgotność powietrza.
Jeżeli dokarmiamy ptaki to należy systematycznie uzupełniać karmniki, a także czyścić je z resztek jedzenia, a także ptasich odchodów. Ptaki pomagają nam w walce z wieloma szkodnikami, dlatego warto zamontować karmnik. Ptaki co roku będą systematycznie do nas przylatywać.
Niektóre warzywa na zimę wymagają osłonięcia przed mrozem, są to: sałata, szpinak, cebula, koper, a także roszponka. Są także warzywa, które nie lubią zimy wcale: pietruszka, seler i trybula ogrodowa. Te warzywa na zimę należy przenieść do zimnego inspektu, który przykrywa się matą z trzciny.
W naszym ogrodzie ozdobnym należy sprawdzić okrycia zimowe krzewów, jeżeli zostały w jakiś sposób uszkodzone należy je natychmiast uzupełnić. Aby zadbać o korony drzewa, a także drzew iglastych można obwiązać je sznurkiem. Uchroni je to przez złamaniem pod wpływem ciężaru śniegu.
Jeżeli posiadamy w ogrodzie oczko wodne należy sprawdzić, czy woda w nim nie zamarzła. Jeżeli już tak się stanie to tafle lodu należy wyrąbać przerębel.
https://newaydoors.com/modele/
https://newaydoors.com/design/